
Minikoparki KUBOTA
KUBOTA jest japońską marką, która zajmuje się produkcją ciężkiego sprzętu rolniczego i budowlanego. Obecnie koncern działa na całym świecie w wielu branżach. Najpopularniejsze i najważniejsze są jednak maszyny rolnicze, budowlane oraz silniki do zabudowy. Na polskim rynku KUBOTA jest obecna od 2004 roku. /Kubota KX016-4/
Marka KUBOTA ma w swojej ofercie wiele modeli minikoparek. Charakteryzują się łatwą obsługą, wygodnymi kabinami i wyjątkową wytrzymałością. Maszyny tej firmy wpisują się również we wszystkie surowe normy sprzętowe. W 2013 roku marka wypuściła na rynek minikoparki nowej generacji – KX-04. Wśród starszych modeli sporą popularnością cieszę się minikoparka Kubota KX016-4, KX36-3 oraz KX41-3V.
Kubota KX016-4
Minikoparka Kubota KX016-4 podnosi standard w kategorii 1,5-2,0 tony dzięki dużej sile kopania i szerszemu zakresowi roboczemu. Dzięki lepszemu dostępowi do takich miejsc, jak pobocza dróg lub obszary mieszkalne, KX016-4 ułatwia wykonywanie zadań, od dużych obszarów budowlanych do najbardziej ciasnych miejsc.
To koparka o dużej mocy, która spełnia niemal wszystkie wymagania stawiane nowoczesnej maszynie. Posiada imponującą siłę kopania oraz dobrze wyważone ramię i łyżkę. Kabina jest bardzo komfortowa dla operatora i prosta w obsłudze. Panel kontrolny znajduje się w prawym górnym rogu dla lepszej funkcjonalności i widoczności. Lampki ostrzegawcze wyświetlają numery kodów np. w przypadkach niebezpieczeństwa przegrzania. Łatwiejszy dostęp, prostsze ustawienia, łatwe do odczytania wskaźniki i powiadomienia umożliwiają ciągłą kontrolę stanu koparki.
Ponadto, koparka ma rozsuwane gąsienice – gąsienica w kilka sekund rozszerza się z 990 mm do 1240 mm. Funkcja ta gwarantuje stabilność minikoparki w trakcie bocznej pracy. Głębokość wykopu to 2250 mm, a wysokość unoszenia 3360 mm. KX016-4 jest napędzana imponującym silnikiem Kubota D782 13 PS. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności kopania i podnoszenia, zapewnia również zminimalizowany hałas i wibracje, spełniając wszystkie obecne przepisy dotyczące emisji spalin. W celu zwiększenia niezawodności podczas pracy w warunkach niebezpiecznych, w tym prac rozbiórkowych po zamontowaniu młota, siłownik wysięgnika został umieszczony na górnej części wysięgnika, aby zapobiec uszkodzeniu siłownika.