
Minikoparki KUBOTA
KUBOTA jest japońską marką, która zajmuje się produkcją ciężkiego sprzętu rolniczego i budowlanego. Obecnie koncern działa na całym świecie w wielu branżach. Najpopularniejsze i najważniejsze są jednak maszyny rolnicze, budowlane oraz silniki do zabudowy. Na polskim rynku KUBOTA jest obecna od 2004 roku.
Marka KUBOTA ma w swojej ofercie wiele modeli minikoparek. Charakteryzują się łatwą obsługą, wygodnymi kabinami i wyjątkową wytrzymałością. Maszyny tej firmy wpisują się również we wszystkie surowe normy sprzętowe. W 2013 roku marka wypuściła na rynek minikoparki nowej generacji – KX-04. Wśród starszych modeli sporą popularnością cieszę się KX36-3 oraz KX41-3V.
Minikoparka KX36-3
To koparka o dużej mocy, która spełnia niemal wszystkie wymagania stawiane nowoczesnej maszynie. Kabina jest bardzo komfortowa dla operatora i prosta w obsłudze. Wejście powiększono do 485 mm, co zapewnia sporą wygodę. Poziom hałasu podczas pracy to jedynie 76 dB. Węże hydrauliczne w KX36-3 są zamontowane wewnątrz ramienia łyżki. Gwarantuje to maksymalne bezpieczeństwo i uniknięcie uszkodzeń.
Głębokość wykopu koparki to 2230 mm. Dzięki pompie wielotłoczkowej minikoparka może być używana do ciężkich prac wykopowych oraz równających. Co więcej, duża głębokość wykopu i zasięg dają możliwość różnorodności prowadzonych prac. Natomiast oszczędność oraz przyjazna dla środowiska niska eksploatacja są możliwe dzięki trzycylindrowemu silnikowi diesla Kubota D782 (pojemność 778).
Minikoparka KX41-3V
KX41-3 ma największą głębokość wykopu w swojej klasie wagowej – 2380 mm. Rozstaw podwozia można łatwo zwiększyć z 990 mm do 1300 mm. Funkcja ta gwarantuje stabilność minikoparki w trakcie bocznej pracy. Podobnie, jak w minikoparce KX36-3, zastosowanie pompy wielotłoczkowej pozwala na wykorzystanie jej do ciężkich prac wykopowych i równających. Użycie takiej pompy dopuszcza także możliwość wykorzystania silnika o mniejszej mocy. Dzięki temu minikoparka zużywa znacznie mniej paliwa, a operator odczuwa mniejsze wibracje i poziom hałasu.
Aby zminimalizować możliwość awarii, siłownik wysięgnika umieszczono w tylnej górnej części wysięgnika. Natomiast węże hydrauliczne siłownika rozłożone są wyłącznie w części wewnętrznej.
Kabina koparki jest duża i bezpieczna. Ergonomicznie usytuowane joysticki umożliwiają operatorowi szybkie opanowanie obsługi i wygodne użytkowanie urządzenia.