Szukasz używanej zwolnicy w świetnej jakości i dobrej cenie?

Jeśli tak, to...
naprawdę dobrze trafiłeś!

Używane zwolnice Krosno, Szczecin, Poznań, Katowice, Lublin, Mielec, Katowice, Sandomierz, Warszawa

Przekładnie planetarne ulegają częstym awariom. Dzieje się tak z kilku powodów. Najczęściej psuje się jakiś wewnętrzny element zwolnicy, na przykład wałek albo zębatka pośrednia czy uszczelnienie. Jeżeli zareagujemy stosunkowo szybko i wymienimy zepsutą część, to nie powinniśmy mieć większych problemów.

Jeżeli jednak zignorujemy objawy – trzaski, wyciek oleju, spadek mocy – to możemy doprowadzić do całkowitego zniszczenia zwolnicy. Ze względu na skalę zniszczeń wewnątrz przekładni nie będzie możliwa jej regeneracja lub jej koszty znacznie przewyższą zakup używanej zwolnicy w dobrym stanie. W przypadku poważnych awarii używana zwolnica to często doskonałe rozwiązanie. Nasza firma oferuje oryginale zwolnice, które są sprawdzane w naszym serwisie - są w dobrym stanie i kosztują znacznie mniej niż nowe.

Najczęstszą przyczyną awarii jest brak oleju w przekładni, ponieważ olej przekładniowy ma tendencję do szybkiego wypracowywania się. Brak oleju w przekładni lub niski jego stan pociąga za sobą zatarcia łożysk, wytarcia wałków atakujących, deformację zębów a nawet rozerwanie korpusu. Należy zatem nieustannie kontrolować jego stan, ponieważ w ten sposób unikniemy zbędnych uszkodzeń.

Ostatnim z kluczowych czynników wpływających na awarię zwolnicy jest zbyt duża ilość oleju w zwolnicy. Posiadacze lub operatorzy często wlewają tam olej metodą „do pełna”. Podczas zwiększenia się temperatury olej zaczyna zwiększać swoją objętość. Powoduje to wypychanie uszczelnień gumowych, a co za tym idzie wyciek oleju lub też rozerwanie korpusu zwolnicy.

Kontroli powinny podlegać również uszczelnienia. Niestety, nie mamy żadnego wpływu na wypracowanie się uszczelnień dociskanych przez łożyska, które powodują wyciek oleju i w konsekwencji zatarcie się łożysk. Musimy zatem regularnie sprawdzać czy nasza maszyna pracuje należycie.

SKLEP ON-LINE

W NASZYM SKLEPIE ZNAJDZIESZ:

Używane zwolnice Krosno, Szczecin, Poznań, Katowice, Lublin, Mielec, Katowice, Sandomierz, Warszawa

BAZA WIEDZY

W naszej bazie wiedzy znajdziesz poradniki, porady eksperta, ciekawe artykuły i nowości z branży.

TOP